News-Serwis

Kultura i Styl życia

Zmarł Lemmy z Motörhead

Zmarł Lemmy z Motörhead
29 grudnia 2015
10:03

Lemmy z Motörhead, jedna z legendarnych postaci rock’n’rolla. Przyczyną nagłej śmierci muzyka był zdiagnozowany trzy dni temu złośliwy rak.

Wiadomość o śmierci Lemmy’ego została podana na oficjalnej stronie facebookowej zespołu Motörhead. Z pewnością zaskoczyła ona wielu, bo złośliwy nowotwór został zdiagnozowany u Kilmistera dopiero drugiego dnia świąt. Muzyk miał 70 lat, zmagał się również z chorobą serca oraz cukrzycą. W okresie ostatnich dwóch lat Motörhead coraz częściej byli zmuszeni odwoływać swoje koncerty, głównie ze względu na stan zdrowia Lemmy’ego.

Lemmy Kilmister był właścicielem niezwykle sugestywnego wizerunku stereotypowego rock’n’rollowca i autorem wielu piosenek, które pozostaną w słuchawkach fanów. Był basistą w grupie Hawkwind, zespole określanym jako jeden z prekursorów space rocka. Przede wszystkim jednak – Lemmy zasłynął dzięki zespołowi, którego był niepodzielnym liderem: Motörhead.

Lemmy naprawdę nazywał się Ian Kilmister i urodził się 4 grudnia 1945 roku w Stoke-on-Trent w środkowej Anglii. W Hawkwind zaczął grać w 1971 roku, ale po niedługim czasie został z zespołu usunięty. Wtedy, w 1975 roku, założył Motörhead, z którym na stałe wszedł do rockowej galerii sław.

Ta brytyjska grupa nagrała ponad 20 albumów, wśród których najważniejsze były takie tytuły jak „Overkill” oraz „Ace of Spades”. Ten ostatni pochodzi od najpopularniejszej piosenki zespołu, znanej wszystkim fanom rocka, nie tylko miłośnikom heavy metalu i Motörhead.

Takimi słowami pożegnano Lemmy’ego na oficjalnym fanpage’u facebookowym Motörhead:

There is no easy way to say this…our mighty, noble friend Lemmy passed away today after a short battle with an extremely…

Posted by Official Motörhead on 28 grudnia 2015

rp

fot. Chicks With Guns Magazine/Flickr

Powiązane artykuły

Komentarze