News-Serwis

Inne

„Zielony tydzień” w Berlinie. Ruszają największe targi rolno-spożywcze

„Zielony tydzień” w Berlinie. Ruszają największe targi rolno-spożywcze
15 stycznia 2016
12:16

W Berlinie rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Rolno-Spożywcze „Grüne Woche” czyli „Zielony Tydzień”. To największa tego typu impreza na świecie. W tegorocznych targach weźmie udział 1600 wystawców z 65 krajów. Pokażą oni najnowsze osiągnięcia w rolnictwie, produkcji żywności czy ogrodnictwie.

Targi „Grüne Woche” odbędą się w dniach 15-24 stycznia w Berlinie. To największa tego typu ekspozycja na świecie. Organizowana jest w od 1926 roku na terenie Targów Berlińskich. Impreza jest jedyną w swoim rodzaju międzynarodową wystawą gospodarki żywnościowej, rolnictwa i ogrodnictwa. Dla producentów artykułów spożywczych z całego świata targi te są doskonałym rynkiem zbytu, umożliwiają sprawdzenie popytu na swoje produkty i wzmocnienie wizerunku firmy.

Podczas targów można zapoznać się z bogatą, międzynarodowa ofertą artykułów spożywczych. Dla zwiedzających dostępne są świeże produkty: pieczywo, mięso i wędliny, ryby i owoce morza, nabiał, piwo, wino, szampan, miody, przyprawy, zioła, herbata. Część wystawy poświęcona jest narzędziom i maszynom rolniczym, wyposażeniu i urządzeniu produkcji dla rolnictwa i ogrodnictwa. Oddzielne stoiska przewidziane są dla działu łowieckiego. W ofercie targów coraz więcej miejsca zajmują nowoczesne usługi świadczone przez rolników (np. wypoczynek i zakupy na wsi) oraz informacje na temat energii odnawialnych.

W Berlinie nie zabraknie wystawców z Polski, dla których Niemcy są bardzo ważnym rynkiem zbytu. Miedzy innymi województwo dolnośląskie zamierza, jak co roku zorganizować, stoisko regionalne, na którym będą prezentowane produkty rolno-spożywcze pochodzące z regionu, lokalne zwyczaje i tradycje. W tym roku na targach nie będzie za to wystawców z Rosji. Rosjanie wycofali się z udziału w imprezie nie podając przyczyn. Niemiecka prasa podejrzewa, że może to być odpowiedź na unijne sankcje.

Ostatnią edycję imprezy odwiedziło 415 tysięcy zwiedzających. Targom towarzyszyło pond 300 prelekcji i seminariów branżowych. Gościem specjalnym tegorocznej imprezy jest Maroko. Ceny biletów wstępu zaczynają się od ok. 10 euro.

IAR/ru

fot. Torsten Maue/Flickr

Powiązane artykuły

Komentarze