News-Serwis

Inne

Z Warszawy w Tatry w godzinę! Wystartowały regularne loty

Z Warszawy w Tatry w godzinę! Wystartowały regularne loty
15 grudnia 2015
15:32

Podróż trwa 65 minut. To mniej niż przejazd samochodem z Mokotowa na Białołękę w godzinach szczytu. Specjalne połączenia z Warszawy pod Tatry uruchomiła linia Air Baltic. Turyści wsiadający na lotnisku Chopina wylądują w słowackim Popradzie przy granicy z Polską.

To alternatywa dla podróżujących wiecznie zakorkowaną „zakopianką”. Podróż ze stolicy do Zakopanego, bez korków, zajmuje ok. 6 godzin. Przy dużym ruchu na trasie może potrwać znacznie dłużej. Tymczasem przelot to zaledwie godzina. Turystom, którzy będą chcieli przedostać się z Popradu do Zakopanego podróż powinna zająć nie dłużej niż półtorej godziny pekaesem. Ceny biletów lotniczych mają zaczynać się od 150 zł. Samolot Boeing 737-300 będzie latał w każdy wtorek oraz dodatkowo w czwartki 7 i 14 stycznia przyszłego roku.

Lotnisko Poprad-Tatry znajduje się na wysokości 718 m n.p.m. i należy do najwyżej położonych portów dla samolotów transportowych w Europie Środkowej. Odległość z lotniska do najpopularniejszych słowackich ośrodków narciarskich wynosi kilkanaście kilometrów. Podróż samochodem do Tatrzańskiej Łomnicy trwa 15 minut, do Szczyrbskiego Plesa 30 minut, do Jasnej pod Chopokiem w Niskich Tatrach około 45 minut, a do Zakopanego nieco ponad godzinę.

Trzy lata temu przez kilka miesięcy do Popradu latał z Warszawy, Poznania i Gdańska Eurolot. Przewoźnik z rejsów jednak zrezygnował.

IAR/po
fot. Piotr Otrębski

Powiązane artykuły

Komentarze