News-Serwis

Kraj

Kluby go-go w sporze z władzami Wrocławia

Kluby go-go w sporze z władzami Wrocławia
30 listopada 2015
16:57

Mają zaprzestać działalności, która naraża dobre imię Wrocławia. Miasto wygrało w sądzie z właścicielami dwóch klubów go – go, które działają przy Rynku.

To sensacyjne orzeczenie, bo w trakcie procesu zmieniły się osoby odpowiedzialne za prowadzenie lokali. Sąd nie wziął tego jednak po uwagę i wydał precedensowe orzeczenie. Sędzia Dariusz Rutkowski wziął pod uwagę m. in. przedstawione przez miasto skargi mieszkańców na hostessy, które przechadzały się w centrum z różowymi parasolkami i namawiały do wejścia do klubów. Sąd uznał, że kluby narażały dobre imię, renomę i wiarygodność wizerunku gminy Wrocław. Swoją działalnością wytwarzały w odczuciu społecznym jednoznacznie negatywne postrzeganie gminy i miasta Wrocław.

We wrocławskim sądzie orzeczenia wysłuchał pełnomocnik miasta Jacek Dżedzyk. Jak mówił, lokale narażały na szwank dobre imię stolicy Dolnego Śląska. Pełnomocnik pozwanych wcześniej podczas rozpraw argumentował, że żądania Wrocławia są bezzasadne, bo urzędnicy naruszają zasadę wolności prowadzenia działalności gospodarczej.

IAR/ Sylwia Jurgiel/Radio Wrocław/dw/buch/ po
fot: Jordi E/Flickr.com

Powiązane artykuły

Komentarze