News-Serwis

Kraj

Wombat Maksymilian – wyjątkowa książka podróżnicza dla dzieci

Wombat Maksymilian – wyjątkowa książka podróżnicza dla dzieci
19 listopada 2016
08:43

Marcin Kozioł, autor powieści „Skrzynia Władcy Piorunów”, nowej lektury dla klas 4-6 (zobacz: lista lektur), tym razem zabiera młodych czytelników do kraju, w którym szczęście liczy się bardziej niż pieniądze. Maksymilian Wombat podróżuje po Bhutanie – Królestwie Grzmiącego Smoka, gdzie ludzie są uśmiechnięci, a nad ich dobrobytem czuwa Minister Szczęścia Narodowego… Tytuł – który trafił do sprzedaży w listopadzie 2016 roku – otwiera serię książek podróżniczych dla najmłodszych, dzięki którym poznają kulturę i zwyczaje odległych miejsc i razem z sympatycznym Wombatem przeżyją niesamowite przygody.

wombat-maksymilian-i-krolestwo-grzmiacego-smoka-marcin-koziol-fotografia-03m

Bohater książki Maksymilian Wombat, dla przyjaciół Maks (bo wszystko robi „na maksa”, najlepiej jak umie) mieszka w Australii i ma wyjątkowo ciekawską naturę. Pewnego dnia wykopuje tunel tak długi i tak głęboki, że żaden inny wombat o takim nie słyszał. Pokonuje ocean bez zmoczenia futerka. Wychodzi w Himalajach, w samym sercu Królestwa Grzmiącego Smoka, nazywanego Bhutanem…

wombat-maksymilian-i-krolestwo-grzmiacego-smoka-marcin-koziol-fotografia-04m

Krajem tym rządzi Jego Wysokość Smok, którego bohater chce natychmiast poznać, bo nigdy nie poznał smoka! Na dodatek – jak głoszą bhutańskie legendy – smoki strzegą tajemnic o powstaniu świata. Maks liczy na to, że nakłoni władcę do zdradzenia choćby jednej z nich. Najlepiej takiej, dzięki której ludzie i zwierzęta w jego rodzinnych stronach stanów się równie szczęśliwi, jak mieszkańcy Bhutanu.

Zawsze kusiły mnie podróże. Ale chciałem też,
Żeby czemuś służyły. Najlepiej czemuś dobremu
i ważnemu nie tylko dla mnie.

To motto przyświeca podróży Maksa po tym dalekim i fascynującym kraju. Dzięki pomocy muła o imieniu Sangaj, napotkanym zwierzętom i ludziom dowiaduje się coraz więcej o tym odległym miejscu i wyrusza na spotkanie ze Smokiem.

wombat-maksymilian-i-krolestwo-grzmiacego-smoka-marcin-koziol-fotografia-05m

Książka Marcina Kozioła to ilustrowana fotopowieść. Barwny opis przygód uzupełnia blisko 200 fotografii wykonanych przez autora w Bhutanie i znakomite ilustracje, które na pewno spodobają się dzieciom. Książka przystępny i ciekawy sposób prezentuje mnóstwo ciekawostek podróżniczych, a dodatkowo zawiera tajne kody, dzięki którym za pomocą aplikacji mobilnej lub komputera mały odkrywca może dotrzeć do dodatkowych filmów i innych materiałów, a nawet przenieść się w miejsce akcji dzięki interaktywnym zdjęciom 360°.

Czy uda mu się poznać Jego Wysokość Smoka? Czy odkryje chociaż jedną z tajemnic powstania świata?
Tego wszystkiego czytelnicy dowiedzą się z książki „Maksymilian Wombat i Królestwo Grzmiącego Smoka”.

Marcin Kozioł prowadzi także spotkania autorskie dla dzieci w szkoła i bibliotekach w całej Polsce. Spotkania te mają formę multimedialnych lekcji – opowieściom pisarza towarzyszą animacje, multimedialne mapy i fragmenty filmów. Tutaj można dowiedzieć się o nich więcej: spotkania z pisarzem.

wombat-maksymilian-i-krolestwo-grzmiacego-smoka-marcin-koziol-fotografia-11m

Co ciekawe – oprócz pisania książek dla dzieci i młodzieży Marcin Kozioł zajmuje się także zupełnie czymś innym. Od dwudziestu lat pracuje w branży marketingu internetowego i prowadzi szkolenia z marketingu internetowego i szkolenia z mediów społecznościowych. Szkolenia adresowane są do osób, które nie mają przygotowania technicznego. Tak jak zawiłości świata wspaniale potrafi tłumaczyć dzieciom, tak i skomplikowane rzeczy dotyczące e-marketingu w praktyce umie w prosty sposób przedstawić dorosłym.

Powiązane artykuły

Komentarze