News-Serwis

Świat

Watykan: Franciszek modlił się w intencji ofiar zamachu w Ankarze

Watykan: Franciszek modlił się w intencji ofiar zamachu w Ankarze
11 października 2015
13:20

Papież Franciszek jest wstrząśnięty wczorajszym zamachem w Ankarze, w którym zginęło blisko sto osób a około 250 odniosło rany. W czasie południowego spotkania na Anioł Pański jego uczestnicy modlili się za dusze zmarłych.

Franciszek powiedział, że z wielkim bólem przyjął wiadomość o straszliwej masakrze, jaka miała miejsce w Ankarze, stolicy Turcji. „Bólem z powodu licznych zabitych. Bólem z powodu rannych. Bólem, ponieważ zamachowcy ugodzili w osoby bezbronne, które manifestowały na rzecz pokoju” – powiedział papież Franciszek.

W dalszej części homilii papież nawiązał do przypadającego we wtorek 13 października Międzynarodowego Dnia Zmniejszania Skutków Klęsk Żywiołowych. Zauważył między innymi, że często do ich powiększenia przyczynia się brak troski o środowisko naturalne. Papież Franciszek zapewnił, że przyłącza się do wszystkich, którzy w sposób dalekowzroczny angażują się w ochronę naszego wspólnego domu, łącząc najnowszą wiedzę z tradycyjnymi metodami i szczególną opieką otaczając najsłabszych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/jp/ po
fot: FLickr.com

Powiązane artykuły

Komentarze