News-Serwis

Styl życia

Uroda: Jak zatrzymać wypadanie włosów

Uroda: Jak zatrzymać wypadanie włosów
30 listopada 2015
10:15

Zazwyczaj każdy traci dziennie ok. 100 włosów – to jest norma. Gorzej, jeżeli zauważysz, że na Twojej szczotce pozostaje zdecydowanie więcej włosów niż dotychczas. Ale nie panikuj.

Lekarze z warszawskiej Kliniki Medycyna Urody wykorzystują nowoczesną metodę medycyny regeneracyjnej, by rozwiązać ten problem, a co najważniejsze poprawić kondycję Twoich włosów.

Problem nadmiernie wypadających włosów dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Czynniki powodujące ten stan mogą mieć podłoże naturalne (genetycznie, w procesie starzenia się organizmu, w niedoborach witamin), psychologiczne (stres, niepokój), hormonalne (po ciąży) czy związane z nieodpowiednią pielęgnacją. Mimo tego, iż przyczyny są zróżnicowane, to wspólny pozostaje fakt, iż jest to zjawisko kłopotliwe dla wielu z nas. Jeśli włosy zaczynają wypadać w dużych ilościach, warto zastanowić się nad profesjonalnymi zabiegami hamującymi ten proces, gdyż kosmetyki działające na powierzchni włosów nie przyniosą pożądanego rezultatu. Im szybciej zostanie podjęcie leczenie, tym lepsze wyniki można uzyskać.

Nowoczesna medycyna regeneracyjna zna sposoby, aby powstrzymać nadmierne wypadanie włosów, wzmocnić je i poprawić ich kondycję. Zabiegi mezoterapii własnym osoczem bogatopłytkowym to hit w zakresie możliwości wykorzystania sił witalnych organizmu. Dlaczego? Wykorzystuje się tu potencjał osocza bogatopłytkowego pochodzącego z własnej krwi pacjenta. Substancja ta jest biologicznie obojętna, po zabiegu nie ma możliwości wystąpienia reakcji alergicznej.

Jak wygląda procedura pozyskiwania? Otrzymuje się je odwirowując krew w specjalnie przygotowanych do tego systemach. W procesie tym następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki, otrzymuje się w ten sposób osocze bogatopłytkowe będące podstawą zabiegu. Tak przygotowane, podaje się pacjentowi za pomocą klasycznej mezoterapii lub za pomocą urządzenia do mikronakłuwania – Dermapen. Po podaniu na owłosioną skórę głowy pojawiają się doskonałe rezultaty: proces wypadania zostaje zatrzymany, a z czasem zaczynają pojawiać się nowe korzenie włosów. Należy pamiętać, że mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym przynosi najlepsze efekty po wykonaniu serii kilku zabiegów.

W warszawskiej Klinice Medycyna Urody, słynącej z zabiegów z dziedziny medycyny regeneracyjnej, zabiegi na bazie osocza bogatopłytkowego cieszą się niezwykłą popularnością. Nic dziwnego, gdyż jego zastosowanie powoduje zainicjowanie procesów odnowy, nie tylko w związku z wypadaniem włosów, ale również np. przy terapiach odmładzających, przebarwieniach, redukcji blizn czy przyspieszeniu procesów gojenia.Warto więc wykorzystać najlepsze, co organizm daje nam z siebie.

Rekomendacje pacjentów świadczą o rezultatach zabiegów. „Jestem aktywną osobą, a przez to codziennie moje włosy narażone są na różne szkodliwe czynniki zewnętrzne takie jak (mycie, czesanie, związywanie gumką). Przed podjęciem terapii z wykorzystaniem mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, włosy wypadały mi ‘garściami’. Już po pierwszym zabiegu zauważyłam znaczącą poprawę. Włosy stały się mocniejsze, a proces wypadania został stopniowo zatrzymany. Po serii 5-zabiegów w odstępach 2-3 tygodni, osocze bogatopłytkowe zastymulowało odbudowę osłabionych cebulek.” – mówi 35-letnia Anna.

medycynaurody_963x528px

Poleć

Powiązane artykuły

Komentarze