News-Serwis

Świat

Turcja: Są zdjęcia zestrzelonego rosyjskiego samolotu!

Turcja: Są zdjęcia zestrzelonego rosyjskiego samolotu!
24 listopada 2015
10:50

Turecka telewizja Haberturk TV opublikowała film pokazujący zestrzelenie rosyjskiego Su-24. Widać na nich też spadochrony pilotów. Jeden z nich miał być zatrzymany w Syrii

W zestrzeleniu maszyny brały udział dwa F-16 – podają tureckie źródła wojskowe. Dodają, że piloci byli ostrzegani dziesięć razy w ciągu dziesięciu minut o naruszeniu tureckiej przestrzeni powietrznej.

Tymczasem, według strony rosyjskiej, ostrzał samolotu którym miał być rosyjski SU-24, nastąpił z ziemi. Dodają, że zestrzelona maszyna przez cały czas znajdowała się nad terytorium Syrii.

Jak podaje źródło w rosyjskim ministerstwie obrony, nie wiadomo, jaki jest los pilotów. Media tureckie twierdzą natomiast, że jeden z nich jest zakładnikiem syryjskich Turkmenów, mieszkających nieopodal miejsca, gdzie rozbiła się maszyna. Trwają poszukiwania drugiego pilota. W internecie można obejrzeć nagranie, na którym dwóch pilotów katapultuje się z pokładu samolotu.

Buro premiera Turcji poinforowało, że Ahmet Davutoglu polecił urzędnikom ministerstwa spraw zagranicznych nawiązanie kontaktu z przedstawicielami NATO i ONZ w celu wyjaśnienia incydentu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Poleć

Powiązane artykuły

Komentarze