News-Serwis

Świat

Szwecja w szoku po zabójstwie w ośrodku dla nieletnich imigrantów

Szwecja w szoku po zabójstwie w ośrodku dla nieletnich imigrantów
26 stycznia 2016
08:25

Premier Szwecji Stefan Löfven, odwiedził w poniedziałek miasto Mölndal w zachodniej części kraju. Kilkanaście godzin wcześniej, w tamtejszym ośrodku dla małoletnich imigrantów, 15-latek zasztyletował 22-letnią pracownicę.

Szef szwedzkiego rządu nie krył zaniepokojenia. Jak powiedział, wiele osób w Szwecji obawia się, że dojdzie do podobnych sytuacji w związku z tym, że kraj przyjmuje dużo dzieci i młodych ludzi bez opiekunów. Wielu z nich ma za sobą traumatyczne przeżycia. – Nie ma prostych odpowiedzi na pytanie, jak sobie z tym radzić – powiedział Stefan Löfven.

Szczegóły okoliczności, ani motywy sprawcy zabójstwa nie są na razie znane. Z relacji świadków wynika, że doszło do kłótni. Nastolatek został zatrzymany, trwa śledztwo.

W 2015 roku liczba incydentów związanych z przemocą w szwedzkich ośrodkach dla imigrantów zwiększyła się dwukrotnie w stosunku do roku poprzedniego.
Szwecja przyjmuje najwięcej imigrantów w Unii Europejskiej w stosunku do liczby mieszkańców i najwięcej po Niemczech w liczbach bezwzględnych. W ubiegłym roku wnioski o azyl w Szwecji złożyło ponad 160 tysięcy osób.

IAR/ po
fot.

Tagi
Poleć

Powiązane artykuły

Komentarze