News-Serwis

Inne

Święta z pełnym bakiem. Ceny paliw w dół

Święta z pełnym bakiem. Ceny paliw w dół
17 grudnia 2015
07:47

Kierowcy podjeżdżający na stacje benzynowe z pewnością są zaskoczeni patrząc na ceny. Cena za litr oleju napędowego wynosi blisko czterech złotych. A ma być jeszcze taniej- oceniają analitycy rynku paliw. Jest to spowodowane między innymi obniżeniem cen baryłki ropy. Od ponad siedmiu lat cena jej wynosi poniżej 40 dolarów.

– W okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego roku możemy spodziewać się miłych zmian dla kierowców. Wszystkie paliwa powinny tanieć – mówi analityk rynku paliw Jakub Bogucki. – Jeśli chodzi o benzynę bezołowiowa 95, cena za litr będzie utrzymywać się na poziomie 4,25 zł. Natomiast w przypadku oleju napędowego stawka powinna wynieść 4,15 zł za litr. Również za autogaz LPG zapłacimy około dwóch złotych za metr sześcienny – ocenia analityk.

Wkrótce ceny na stacjach benzynowych mogą jeszcze bardziej spaść. – Konkurencja jest szczególnie duża. Wielu Polaków jeździ po kraju i tankuje więcej. Stacje benzynowe walczą o klienta. Są już pierwsze okazje. W niektórych województwach ceny LPG wynoszą poniżej dwóch złotych, a olej napędowy kosztuje poniżej 4 złotych. Wydaje się, że okres świąteczny będzie przyjemny dla kierowców – ocenia Jakub Bogucki.

Po Nowym Roku ceny paliw powinny utrzymywać się na podobnym poziomie – oceniają specjaliści.

Mikołaj Michalecki

fot. Wikimedia Commons

Powiązane artykuły

Komentarze