News-Serwis

Świat

Strzelanina w USA

Strzelanina w USA
03 grudnia 2015
06:08

14 osób zginęło, a 17 zostało rannych w strzelaninie w San Bernardino w amerykańskiej Kalifornii. Do tragedii doszło w ośrodku dla niepełnosprawnych. Policja zastrzeliła dwoje sprawców, a jednego zatrzymała.

Strzelanina wybuchła podczas świątecznej imprezy organizowanej dla części personelu ośrodka. Po pościgu, a następnie wymianie ognia zginęło dwóch podejrzanych. To kobieta i mężczyzna, który został zidentyfikowany jak obywatel amerykański Syed Farook (Sajed Faruk). Funkcjonariusze zatrzymali również trzeciego ze sprawców. Byli oni dobrze uzbrojeni – mieli karabiny, pistolety, a także materiały wybuchowe.

Burmistrz San Bernardino Carey Davis dziękował na konferencji prasowej wszystkim służbom za szybką akcję. Dodał, że policja prowadzi w tej sprawie szczegółowe śledztwo. Motywy działania sprawców nie są znane. Byli oni jednak znakomicie przygotowani do przeprowadzenia tego ataku. Liczba ofiar może się zwiększyć gdyż część poszkodowanych znajduje się w stanie krytycznym.

Prezydent Barack Obama na bieżąco śledzi wydarzenia. – Nigdzie na świecie nie dochodzi do tak wielu masowych strzelanin, jak w naszym kraju. Wiadomo, że nie będziemy wstanie wyeliminować wszystkich tego typu tragicznych zdarzeń, ale musimy sprawić, żeby nie powtarzały się one tak często – komentował amerykański prezydent.

Śledczy podkreślali, że w tym przypadku mamy do czynienia z tak zwanym terroryzmem wewnętrznym. Sprawcy prawdopodobnie nie byli powiązani z żadną międzynarodową grupą terrorystyczną.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Jan Pachlowski/Miami/wcześn./dabr/ po
fot. mapa Google

Powiązane artykuły

Komentarze