News-Serwis

Świat

USA: Strzelanina w kampusie

USA: Strzelanina w kampusie
02 października 2015
07:02

10 osób nie żyje, a 7 jest rannych – taki jest oficjalny bilans strzelaniny w stanie Oregon. Wśród zabitych jest sprawca masakry.

Przed południem czasu lokalnego w College’u Umpqua w miejscowości Roseburg pojawił się 26-letni mężczyzna. Miał ze sobą trzy pistolety i strzelbę. W jednej z sal wykładowych otworzył ogień. Świadkowie mówią, że strzały mieszały się z krzykiem ofiar i spanikowanych studentów. Po kilku minutach miejscu zjawia się policja.

„Policjanci zlokalizowali napastnika w jednym z budynków, doszło do wymiany ognia, sprawca został zneutralizowany” – mówił na konferencji prasowej szeryf John Hanlin. W Waszyngtonie prezydent Barack Obama nie krył wzburzenia. W telewizyjnym wystąpieniu przekazał kondolencje rodzinom ofiar i apelował do Kongresu, by wreszcie wprowadził rozsądne regulacje rynku broni. „Mam nadzieję i modlę się o to bym nie musiał kolejny raz przekazywać kondolencji w takich okolicznościach. Jednak na podstawie doświadczenia nie mogę tego zagwarantować” – mówił Obama nie kryjąc rozgoryczenia, że proponowane przez niego regulacje rynku broni zostały odrzucone przez Kongres.

Szeryf John Hanlin z Roseburga, gdzie wczoraj zginęło 10 osób, był jednym z tych, którzy publicznie sprzeciwiali się jakimkolwiek ograniczeniom dostępu do broni w USA.

Informacyjna Agencja radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/sk

foto: CNN

Poleć

Powiązane artykuły

Komentarze