News-Serwis

Kraj

Sport: Polacy grają o awans

Sport: Polacy grają o awans
07 października 2015
18:30

Być może tylko 90 minut na boisku dzieli Polaków od awansu do przyszłorocznych Mistrzostw Europy we Francji. W czwartek wieczorem biało-czerwoni rozegrają spotkanie eliminacyjne ze Szkocją.

Polscy piłkarze przygotowują się do dwóch ostatnich spotkań eliminacji. Awans jest na wyciągnięcie nogi, ale mecze z wyspiarzami zawsze sprawiają biało-czerwonym wiele problemów.
W tabeli grupy D Polska zajmuje drugie miejsce za Niemcami. Ekipa Adama Nawałki zgromadziła do tej pory 17 punktów – o dwa mniej od mistrzów świata i o dwa więcej od trzeciej w tabeli Irlandii. Szkoci mają na koncie punktów 11. Tabelę zamykają: Gruzja z dorobkiem sześciu oczek i Gibraltar, któremu do tej pory nie udało się nawet zremisować.
Realną szansę na wyjazd do Francji mają wciąż cztery zespoły, choć Szkoci muszą liczyć na cud.

Nic nie jest jednak przesądzone. Jeśli naszym jutrzejszym rywalom uda się wygrać, w niedzielę w Gibraltarze dopełnią na boisku tylko formalności, inkasując z pewnością komplet punktów. Polacy w ostatnim meczu eliminacji zmierzą się z nieobliczalną Irlandią a to znacznie trudniejsze zadanie.

Najkrótsza droga do awansu wiedzie jednak przez Glasgow. Jeśli Polska wygra ze Szkocją a Irlandia nie urwie punktów Niemcom to wszystko będzie jasne – wspólnie z Niemcami pojedziemy na Euro.

Pierwszy gwizdek meczu Szkocja-Polska o godz. 20:45. Równolegle będzie toczone spotkanie w Dublinie.

po

fot: Newspix.pl

Powiązane artykuły

Komentarze