News-Serwis

Gospodarka

Spadki na Giełdzie Papierów Wartościowych

Spadki na Giełdzie Papierów Wartościowych
04 grudnia 2015
12:01

Od rana spadki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Tracą wszystkie indeksy. W opinii analityka Domu Maklerskiego mBanku Kamila Maliszewskiego, nie można tego łączyć z wczorajszą rezygnacją ze stanowiska prezesa GPW Pawła Tamborskiego. Zaznacza, że spadki są także na wielu światowych giełdach.

Ekspert wyjaśnia, że największe branże – między innymi banki i energetyka – znajdują się od kilku miesięcy pod poważną presją wydarzeń politycznych. „Dodatkowo w ostatnim czasie zaczął spadać kurs akcji KGHM, co jest związane z bardzo niskimi cenami miedzi, ale także z tego, że podatek od kopalin pozostanie jak dowiedzieliśmy się w ostatnich dniach” – przypomniał ekspert.

Konrad Maliszewski wskazuje także na inne zdarzenia, które mogą mieć wpływ na sytuację na warszawskim parkiecie. „Wczoraj kolejnym ciosem okazało się wprowadzenie podatku od aktywów także dla ubezpieczycieli, co spowodowało dość dużą wyprzedaż akcji PZU, a dodatkowo były niekorzystne nastroje w całej Europie po decyzji Europejskiego Banku Centralnego, który w mniejszym stopniu poluzował politykę monetarną niż było to spodziewane” – uzupełnił.

IAR K.P. /magos

fot. Beax/Wikimedia Commons

Powiązane artykuły

Komentarze