News-Serwis

Kraj

Rząd: W Paryżu o polityce klimatycznej Polski

Rząd: W Paryżu o polityce klimatycznej Polski
27 listopada 2015
14:24

Premier Beata Szydło będzie reprezentowała Polskę na szczycie klimatycznym w Paryżu. Spotkanie rozpoczyna się w poniedziałek.

Do stolicy Francji szefowa rządu poleci z Brukseli. W niedzielę odbędzie się tam nadzwyczajny szczyt Unia Europejska-Turcja poświęcony migracji. Jak powiedział dziennikarzom minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, w Paryżu planowane jest wystąpienie Beaty Szydło na temat polityki klimatycznej naszego kraju.

– Jest to spotkanie oenzetowskie, nie dotyczy agendy, która jest w ramach Unii Europejskiej – mówił minister. Dodał, że w tym przypadku Polska popiera cele. Jesteśmy za tym, żeby powietrze było czystsze, ekologia była bardziej wydajna – wyjaśnił. Dodał też, że nasza gospodarka nie może ucierpieć na jakichkolwiek restrykcjach nakładanych przez świat czy Unię Europejską.

Celem rozpoczynającej się 30. listopada konferencji klimatycznej COP21 jest wypracowanie porozumienia, które będzie mogło ograniczyć skalę globalnego ocieplenia. Organizatorzy konferencji chcą, by dotyczyło ono wszystkich krajów. Polska delegacja na konferencję będzie liczyła około 60 osób.

IAR/Naukowicz/K.P./ po
fot: Polish Institute of International Affairs/Flickr.com

Poleć

Powiązane artykuły

Komentarze