News-Serwis

Świat

Rosjanom coraz ciaśniej. Oferty rosyjskich biur podróży ograniczają ilość destynacji

Rosjanom coraz ciaśniej. Oferty rosyjskich biur podróży ograniczają ilość destynacji
04 grudnia 2015
13:08

Rosjanie mają coraz mniej możliwości wyjazdów turystycznych zagranicę. Ostatnie wydarzenia związane z wojną wypowiedzianą międzynarodowym terrorystom mocno ograniczyły ofertę biur podróży. Dotyczy to przede wszystkim trzech najpopularniejszych kierunków, z których każdego roku korzystały tysiące obywateli Federacji.

Po zamachu bombowym na rosyjski samolot, który rozbił się na Synaju, Rosjanie przestali latać do Egiptu. W związku z groźbą powtórzenia się ataków na rosyjskich turystów Moskwa wstrzymała wszystkie loty w tamtej rejon świata i zakazała biurom podróży sprzedawania wycieczek. Po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu przez tureckie myśliwce podobne decyzje zapadły w odniesieniu do Turcji.

Na polecenie władz Rosji wstrzymano loty czarterowe i sprzedaż wycieczek. Kolejnym krajem, którego nie powinni odwiedzać Rosjanie, może okazać się Tajlandia. Tamtejsze media poinformowały o groźbie zorganizowania zamachów terrorystycznych na rosyjskich turystów. Branża turystyczna w Rosji szacuje straty na wiele milionów dolarów. Część ma zrekompensować rząd, ale na razie nie zapadły ostateczne decyzje w tej sprawie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/em/nyg/ po
fot. JD Hancock/Flickr

Powiązane artykuły

Komentarze