News-Serwis

Kraj

Rosja przeciw Trybunałowi ds. MH17

Rosja przeciw Trybunałowi ds. MH17
29 lipca 2015
21:00

Rosja sprzeciwia się powołaniu Trybunału do zbadania przyczyn katastrofy malezyjskiego Boeinga. Dziś w Radzie Bezpieczeństwa ONZ odbędzie się głosowanie w tej sprawie. Przedstawiciel Moskwy już zapowiedział, że powie NIE.


Projekt rezolucji zgłosiła Malezja. W dokumencie znalazło się stwierdzenie, że katastrofa lotu MH17 powinna zostać uznana z zagrożenie dla światowego bezpieczeństwa. „Powołanie międzynarodowego Trybunału jest konieczne, aby można było znaleźć winnych i ukarać ich” – tłumaczą malezyjskie władze.

Projekt poparły Holandia, Belgia, Australia i Ukraina. Natomiast Rosja zapowiedziała, że sprzeciwi się przyjęciu tej rezolucji. Już wcześniej prezydent Władimir Putin oświadczył, że powoływanie Trybunału jest bezcelowe i przedwczesne. Z kolei ambasador Rosji przy ONZ Witalij Czurkin dodał, że katastrofy lotniczej nie należy traktować jako zagrożenia dla światowego bezpieczeństwa. Samolot Malezyjskich Linii Lotniczych został zestrzelony 17 lipca ubiegłego roku nad Donbasem, 40 km od rosyjskiej granicy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Maciej Jastrzębski,Moskwa/em/dyd

fot. Aero Icarus / flickr.com

Poleć

Powiązane artykuły

Komentarze