News-Serwis

Świat

Putin: Zestrzelenie samolotu to nóż w plecy

Putin: Zestrzelenie samolotu to nóż w plecy
24 listopada 2015
14:52

Prezydent Rosji jest oburzony zestrzeleniem przez Turcję rosyjskiego samolotu. Władimir Putin nazwał działania tureckiego wojska „nożem w plecy”. Według najnowszych doniesień obydwaj rosyjscy piloci stracili życie

W opinii gospodarza Kremla, Rosja prowadzi heroiczną walkę z terroryzmem, w której żołnierze nie szczędzą sił i życia. „Dzisiejsza strata to nóż w plecy, który wbili nam sprzymierzeńcy terrorystów” – oświadczył Władimir Putin.

Rosyjski przywódca dodał, że samolot został zestrzelony rakietą powietrze-powietrze, gdy znajdował się kilometr od tureckiej granicy. „Ani nasz samolot, ani nasi piloci nie stanowili zagrożenia dla Turcji” – podkreślił Putin. W jego opinii, incydent będzie miał poważne skutki dla stosunków Moskwy z Ankarą.

Władimir Putin zapewnił, że Rosja zawsze traktowała Turcję jak jednego z bliskich partnerów. „Nie wiem, komu to było potrzebne, ale na pewno nie nam” – powiedział rosyjski prezydent. Jednocześnie skrytykował Ankarę za to, że nie próbuje jak najszybciej wyjaśnić zaistniałej sytuacji bezpośrednio z Rosją, ale zwraca się o pomoc do NATO. „Czyżby oni chcieli wciągnąć NATO w służbę Państwa Islamskiego?” – pytał retorycznie gospodarz Kremla zauważając, że przecież Turcja zadeklarowała walkę z dżihadystami w koalicji z USA, do której również została zaproszona Rosja.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)
foto: kremlin.ru

Poleć

Powiązane artykuły

Komentarze