News-Serwis

Świat

Putin do Hollanda: Jesteśmy gotowi do walki ze wspólnym wrogiem

Putin do Hollanda: Jesteśmy gotowi do walki ze wspólnym wrogiem
26 listopada 2015
23:28

Rosja jest gotowa do współpracy z szeroką koalicją antyterrorystyczną. Mówił o tym na konferencji prasowej w Moskwie Władimir Putin. Wcześniej rosyjski przywódca spotkał się na Kremlu z prezydentem Francji Francoisem Hollandem.

Rosyjski prezydent przestrzegł partnerów zagranicznych przed prowadzeniem podwójnej gry z terrorystami. „Ci, którzy prowadza z nimi przestępcze interesy, igrają z ogniem” – powiedział. Władimir Putin i Francoise Hollande porozumieli się w kwestii wymiany danych wywiadowczych, dotyczących prowadzenia operacji antyterrorystycznej w Syrii. Uzgodnili również warunki dalszej współpracy w ramach tak zwanej koalicji antyterrorystycznej.

„Porozumieliśmy się, aby zintensyfikować naszą wspólną pracę na polu walki z terroryzmem, poprawić jakość wymiany informacji operacyjnych oraz uporządkować działania naszych ekspertów wojskowych, żeby skoncentrowali się na zwiększeniu efektywności w walce z terrorem” – powiedział Putin.

Przy okazji wysoko ocenił działania rosyjskiego lotnictwa w Syrii twierdząc, że dżihadyści ponoszą dotkliwe straty. Dodał też, że udało się przerwać kanały finasowania Państwa Islamskiego, w pierwszej kolejności nielegalny handel ropą. „Rosja i Francja są jednomyślne, jeśli chodzi o odnalezienie i ukaranie przestępców odpowiedzialnych za ataki terrorystyczne przeciwko setkom ludzi w różnych krajach” – mówił rosyjski przywódca.

Putin i Hollande zamierzają kontynuować rozmowy w kuluarach konferencji klimatycznej, która ma odbyć się w Paryżu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR

Poleć

Powiązane artykuły

Komentarze