News-Serwis

Kraj

Będzie unijna debata o Polsce. Szydło na telefonie z Schulzem

Będzie unijna debata o Polsce. Szydło na telefonie z Schulzem
14 stycznia 2016
15:20

Premier Beata Szydło rozmawiała przez telefon z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem o debacie, która ma się odbyć na temat Polski w Parlamencie Europejskim. Szef Parlamentu Europejskiego podkreśla, że dzisiejsza rozmowa telefoniczna z premier Szydło przebiegała w bardzo dobrej atmosferze.

Szefowa rządu poinformowała na konferencji prasowej, że jest umówiona na spotkanie w Parlamencie Europejskim 19 stycznia. Chodzi o ocenę sytuacji w Polsce. – Komisja Europejska wczoraj poprosiła o przesłanie i uzupełnienie informacji, ponieważ chce taką ocenę przeprowadzić. Ma do tego prawo, takie są procedury unijne. My jako członek Unii Europejskiej rozumiemy to doskonale i będziemy udzielali wszelkich informacji – powiedziała Beata Szydło. Dodała, że podczas debaty o sytuacji w Polsce przedstawi argumenty polskiego rządu.

Beata Szydło powiedziała, że rozmowa z Martinem Schultzem była bardzo dobra i do osobistego spotkania dojdzie przed samą debatą w PE. Premier polskiego rządu podkreśliła, że unijni komisarze zainteresowani bezpośrednim poznaniem sytuacji w Polsce mają otwarte zaproszenie do odwiedzenia naszego kraju. Zadeklarowała, że rząd zamierza przekazać im wszelkie potrzebne informacje.

Martin Schulz podczas konferencji prasowej w Brukseli przekazał, że w rozmowie z polską premier poruszono kwestię przewidywanej na przyszły tydzień debaty na temat Polski w Parlamencie Europejskim. – Atmosfera była świetna. Ton rozmowy był z dużą dozą wzajemnego szacunku, nie mówiliśmy o kwestiach merytorycznych, ale o proceduralnych. Przygotowaliśmy debatę w przyszły wtorek – powiedział Schulz. Debata odbędzie się 19 stycznia po godzinie 16:00. Szef parlamentu spodziewa się „ożywionej” dyskusji.

IAR/ru

fot. Kancelaria Premiera RP

Powiązane artykuły

Komentarze