News-Serwis

Opinie i komentarze

Poseł Kukiz ’15 o działaniach prezydenta

Poseł Kukiz ’15 o działaniach prezydenta
08 grudnia 2015
15:13

– To ruch, którego można się było spodziewać – komentuje decyzję prezydenta Andrzeja Dudy poseł ruchu Kukiz’15 Piotr Apel. Chodzi o odmowę zaprzysiężenia przez głowę państwa trójki sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych przez poprzedni parlament.

– Wszyscy się spodziewaliśmy, że takie będzie jego [prezydenta – przyp. red.] postanowienie. Szkoda, że nie udało się załatwić sprawy Trybunału inaczej, odbywały się przecież rozmowy z opozycją – komentuje poseł klubu Kukiz ’15.

Piotr Apel obawia się, że prezydent musiał spieszyć się z podjęciem decyzji. Według parlamentarzysty wpływ na nią mogło mieć dynamiczne tempo prac Sejmu. – To tempo, które narzucił PiS było przerażające. Sami apelowaliśmy o wstrzymanie się od decyzji, tym bardziej, że nie było potrzeby podjęcia jej tak szybko. – mówi Apel.

Klub Kukiz’15 zapowiedział, że będzie domagać się powołania nadzwyczajnej komisji do spraw zmian w konstytucji. W jej skład mieliby wchodzić między innymi prezydenccy doradcy analizujący prawo konstytucyjne.

IAR/po
fot. Wikimedia Commons

Powiązane artykuły

Komentarze