News-Serwis

Kraj

Polsce zależy na tym, żeby Wielka Brytania pozostała w UE – zapewniła premier Beata Szydło

Polsce zależy na tym, żeby Wielka Brytania pozostała w UE – zapewniła premier Beata Szydło
10 grudnia 2015
13:38

Polska i Wielka Brytania mają zbieżny punkt widzenia – powiedziała premier Beata Szydło po spotkaniu ze swoim brytyjskim odpowiednikiem Davidem Cameronem. Szef brytyjskiego rządu kończy dzisiaj dwudniową wizytę w Polsce w czasie której chciał przekonać Polskę do proponowanych warunków uczestnictwa Wielkiej Brytanii w UE.

Na konferencji prasowej polska premier przekonywała, że obydwa kraje zgadzają się co do kwestii zarządzania gospodarczego, konkurencyjności i suwerenności wewnątrz Unii. Podkreśliła, że Polsce zależy, żeby Wielka Brytania pozostała członkiem Unii Europejskiej. – Zależy nam również, aby Unia Europejska była coraz mocniejsza – dodała Beata Szydło.

Szefowa rządu zwróciła uwagę, że obydwa kraje wiele łączy. Szczególnie w kwestii wspólnego rynku i więzi transatlantyckich. Różnice w poglądach dotyczą postulatów związanych ze zmianami traktatowymi. Szczególnie tymi, które wiązałyby się z długim procesem ratyfikacji w państwach członkowskich i ryzykiem fiaska reform. – Zgodziliśmy się, że potrzebna jest rozmowa – powiedziała premier.

IAR/ po
fot. ss.YT

Powiązane artykuły

Komentarze