News-Serwis

Świat

Papież spotkał się z ambasadorami przy Watykanie

Papież spotkał się z ambasadorami przy Watykanie
11 stycznia 2016
15:09

W czasie poniedziałkowego spotkania z korpusem dyplomatycznym akredytowanym przy Watykanie papież mówił m.in. o kryzysie związanym z imigrantami, a także o godności człowieka.

W swoim przemówieniu Franciszek skupił się przede wszystkim na kwestiach związanych z imigrantami. Podkreślił, że konieczne jest ustanowienie planów średnioterminowych i długoterminowych.

– Powinny one z jednej strony rzeczywiście pomóc integracji migrantów w krajach przyjmujących a zarazem sprzyjać rozwojowi krajów pochodzenia, poprzez działania solidarnościowe, które nie uzależniałyby pomocy od przyjęcia strategii i działań obcych ideologicznie lub sprzecznych z kulturami narodów, do których jest ona skierowana – mówił papież.

Franciszek zapewnił o swoich modlitwach i zaangażowaniu Kościoła w pracę na rzecz pokoju i dobra całej wspólnoty międzynarodowej. Papież przekonywał, że trwający Rok Miłosierdzia może być dobrą okazją, aby – jak się wyraził – zimna obojętność wielu serc została przezwyciężona przez ciepło miłosierdzia będące cennym darem Boga, który zamienia obawy w miłość i czyni nas budowniczymi pokoju.

Noworoczne spotkanie papieża z ambasadorami odbyło się w tradycyjnie Sali Królewskiej Pałacu Apostolskiego.

po
fot. Martin Schulz/Flickr

Powiązane artykuły

Komentarze