News-Serwis

Świat

Papież: Koniec wizyty w Kenii. Franciszek jedzie do Ugandy

Papież: Koniec wizyty w Kenii. Franciszek jedzie do Ugandy
27 listopada 2015
11:05

Zakończył się pierwszy etap sześciodniowej wizyty papieża w Afryce. Papież opuścił Kenię i udał się do Ugandy, gdzie zatrzyma się do niedzieli. Ostatnim krajem, który odwiedzi, będzie Republika Środkowoafrykańska.

Wizytę w Kenii zakończyło spotkanie z młodzieżą na stadionie w Nairobi. Franciszek odpowiedział na pytania, jakie w imieniu obecnych zadali mu dziewczyna i chłopak, który powiedział, że przygotowuje się do przyszłorocznego światowego dnia młodzieży w Polsce. Jednym z tematów była korupcja, która występuje nie tylko w polityce, jest we wszystkich instytucjach, włącznie z Watykanem.
Papież poruszył też sprawę naboru młodych ludzi do ruchów radykalnych, na co podatni są ci, którzy nie uczą się i nie pracują. Zapobiec więc temu można ułatwiając dostęp do oświaty i dając zajęcie. „A przede wszystkim modląc się często i żarliwie” – dodał Franciszek. Pokazał dwie rzeczy, z którymi się nie rozstaje: różaniec i miniaturową drogę krzyżową. „Dzięki nim nie opuszcza mnie nigdy nadzieja” – powiedział.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Marek Lehnert/em/dyd/ po
fot: Republic of Korea/Flickr.com

Powiązane artykuły

Komentarze