News-Serwis

O nas

Tworzymy rozwijający się portal opisujący i komentujący rzeczywistość. Nie jesteśmy związani z żadnym koncernem wydawniczym. Działamy dzięki środkom własnym. Publikujemy to, co uważamy za ważne. Piszemy o sprawach, na których się znamy lub o które potrafimy pytać.

Wierzymy, że każdy nosi w sobie jakąś mądrość. Od naszych rozmówców też chcemy się uczyć. Dzielenie się to ogromna wartość – my prosimy, żeby oni podzielili się z nami swoją wiedzą i swoim doświadczeniem. My podzielimy się tym z Wami – naszymi Czytelnikami. Rozsądne dzielenie się to przecież podstawa rozwoju zdrowego społeczeństwa.

Jest wiele tematów, które w mediach głównego nurtu są pomijane lub traktowane mniej rzetelnie. My tymi sprawami chcemy się zająć. Chcemy wnieść swoją ciężką pracę i swoje doświadczenie w budowanie niezależnych polskich mediów.

Polityka żywi niemal wszystkich dziennikarzy. My chcemy zachować zdrowy umiar. Choć polityka zawłaszcza kolejne łamy i przestrzenie życia – my się nie damy i skonsumujemy tylko tyle ile będzie trzeba, zachowując dystans i dziennikarski obiektywizm. Nie zapomnimy o kulturze. W News Serwisie poświęcimy jej dużo uwagi. Nie posłużymy się za to plotką, golizną, tanią sensacją – nie tak chcemy budować naszą pozycję.

Na polskim rynku wydawniczym – coraz bardziej spolaryzowanym – widzimy dla siebie miejsce pośrodku. Nie dlatego, że jesteśmy chwiejni i niewyraźni, ale dlatego, że nasłuchujemy z prawa i z lewa. Pytamy i przekazujemy. Inaczej bylibyśmy propagandową tubą, cymbałem brzmiącym.

Wiemy, że to zadanie trudne. Ocenicie nas Wy – Czytelnicy.

Zachęcamy do kontaktu z nami, do wspierania naszych działań i do współpracy. Odwagi!

News Serwis

Komentarze