News-Serwis

Inne

Niebezpieczne zimno. Policja interweniuje

Niebezpieczne zimno. Policja interweniuje
19 stycznia 2016
14:43

Temperatury w całym kraju znów spadły znacząco poniżej zera. W tej sytuacji, należy zwrócić szczególną uwagę na osoby bezdomne lub będące pod wpływem alkoholu. Są one narażone na

Policjanci uratowali minionej doby blisko 30 osób przed wychłodzeniem. Funkcjonariusze pomagali potrzebującym, podczas służby zwracając szczególną uwagę na miejsca ich gromadzenia się i przebywania osób bezdomnych, samotnych, przebywających na przystankach komunikacji publicznej, pustostanach lub na terenach pozamiejskich. Policjanci interweniowali też w przypadkach przekazania informacji przez tych, którzy zauważyli osoby bezdomne lub nietrzeźwe, którym groziło niebezpieczeństwo wychłodzenia.

Od początku listopada 2015 roku z powodu wychłodzenia organizmu zmarło aż 77 osób. Jak dotąd najtragiczniejszym dniem w tym roku była niedziela 3 stycznia. Wtedy z powodu wyziębienia zmarło aż 12 osób. Policja apeluje zarazem, by los osób bezdomnych lub nietrzeźwych, przebywających na przystankach komunikacji, w pustostanach czy przebywających na przykład w lasach, nie był nam obojętny. Telefon powiadamiający policjantów może uratować komuś życie. W przypadku ujawnienia osoby, która potrzebuje pomocy, policjanci zobligowani są do udzielenia jej pierwszej pomocy, wezwania pogotowia oraz w miarę możliwości przewiezienia np.do miejsca zamieszkania.

IAR/ po
fot. magro_kr/Flickr

Powiązane artykuły

Komentarze