News-Serwis

Kultura

Muzyka: Queen z 1975 roku w cyfrowej jakości. Legendarny koncert wkrótce na CD, DVD i Blue Ray

Muzyka: Queen z 1975 roku w cyfrowej jakości. Legendarny koncert wkrótce na CD, DVD i Blue Ray
13 października 2015
15:40

W listopadzie na rynku ukaże się kolejny w ostatnich latach koncert zespołu Queen. Tym razem technicy sięgnęli po materiał z roku 1975. W słynnym Odeon Theatre zespół wykonał premierowo Bohemian Rhapsody.

Gitarzysta Brian May wspomina, że to był wyjątkowy występ. „Wtedy pierwszy raz zagraliśmy cały koncert dla telewizji na żywo. Był to specjalny show bożonarodzeniowy”.

Wydanie koncertu ‚A night at the Odeon – Hammersmith 1975’ zbiegnie się z rocznicą ukazania się przełomowego dla zespołu albumu ‚A Night at the Opera’, na którym znalazł się przebój ‚Bohemian Rhapsody’. Sześciominutowy utwór autorstwa Freddiego Mercury’ego wprowadził grupę do panteonu żywych legend rocka. Od tego czasu rozwój kariery zespołu nabrał ogromnego tempa.

BoRhap nie schodziło ze szczytów list przebojów. To pierwszy utwór, do którego powstał nowoczesny wideoklip. W 1975 r. była to także jedna z najdroższych produkcji w historii rocka.

Jednak w czasie występu w Odeon Theatre zespół Queen wykonał tylko jedną piosenkę z krążka ‚A Night at the Opera’ – właśnie BoRhap, podzielone na części.

Mimo to wydawnictwo będzie nie lada gratką dla fanów. Koncert ukaże się na CD, DVD, Blu-Ray, płytach winylowych a także w edycji luksusowej jako box.

Premiera 20 listopada.

po
fot: queenonline.com

Powiązane artykuły

Komentarze