News-Serwis

Kraj

Muzyka: Most – nowy label Prosto

Muzyka: Most – nowy label Prosto
25 listopada 2015
10:03

Most to nowy label wytwórni Prosto. Będzie wydawał artystów tworzących nowoczesną miejską muzykę elektroniczną. Twórcy labelu chcieliby, żeby miał on wpływ na kształt polskiej sceny.

Za powstaniem Mostu stoi nie tylko Wojtek Sokół i jego Prosto Records – jedna z najprężniejszych niezależnych wytwórni w Polsce, która zajmuje się hip-hopem. Drugim filarem przedsięwzięcia jest Rafał Grobel związany z wytwórnią S1 Warsaw. Firma interesowała się głównie muzyką elektroniczną i można ją kojarzyć między innymi z polską edycją Record Store Day oraz projektem Niewidzialna Nerka. Sokół i Grobel postanowili połączyć siły, by zadziałaś na szeroką skalę.

Pomysłem na Most, jest inwestowanie w albumy nowoczesnych twórców muzyki elektronicznej. Danie przestrzeni rozwoju oryginalnym, świeżym twórcom ma według twórców wpłynąć na kształt sceny i polski krajobraz muzyczny. Pierwsze wydawnictwo Mostu ukaże się na początku przyszłego roku. Będzie to kompilacja utworów artystów, którzy swoją twórczością obrazują ambicje labelu.

Na płycie pojawią się tacy artyści jak: Hatti Vatti, The Phantom, Eltron John, SLG, Klaves, Good Paul, Botanica, Matat Professionals/Newborn Jr. i Richu M. Wszystkie utwory nagrane dla celów kompilacji będą nie tylko premierowe, ale stworzone podczas specjalnie zorganizowanej sesji wyjazdowej, podczas której doszło do spotkania twórców i wymiany muzycznych doświadczeń. Ludzie związani z Mostem zapewniają, że atmosfera twórczego wyjazdu nadała brzmieniu albumu specyficznej aury.

rp

fot. screen z klipu Sokół / Hades / Sampler Orchestra – Moje ciało

Powiązane artykuły

Komentarze