News-Serwis

Kraj

MSZ: Arabski odwołany

MSZ: Arabski odwołany
26 listopada 2015
10:25

Ambasador Tomasz Arabski został odwołany ze stanowiska ambasadora w Madrycie – twierdzi portal Kulisy24. Dokumenty zostały już prawdopodobnie podpisane przez ministra Witolda Waszczykowskiego.

Według ustaleń, polityk ma wrócić do kraju w grudniu. MSZ na razie nie potwierdza tej informacji.

To są wewnętrzne sprawy resortu, które nie wymagają komentarza. Tak szef MSZ Witold Waszczykowski odpowiada na pytania dotyczące odwołania ambasadora z Madrytu Tomasza Arabskiego. Minister ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza tej informacji.

„Rzeczywiście mogę tylko potwierdzić, że stanowiska ambasadorów nie są stanowiskami pracy chronionej, ani wszelkie inne stanowiska w MSZ. Tam, gdzie obowiązuje służba cywilna bądź służba zagraniczna, to oczywiście będziemy to respektować” – powiedział Witold Waszczykowski. Szef dyplomacji, zapytany czy jest już wniosek o odwołanie ambasadora Arabskiego, stwierdził, że „sprawa jest rozwojowa”.

Politycy PiS zarzucają politykowi dopuszczenie się zaniedbań, związanych z przygotowaniem lotu prezydenckiego Tupolewa Tu-154. To lot, który 10 kwietnia 2010 roku zakończył się katastrofą w Smoleńsku.

Arabski był szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w okresie 2007-2013.

WARSZAWA 21.03.2013 TOMASZ ARABSKI PODCZAS OBRAD KOMISJI SPRAW ZAGRANICZNYCH . FOT. MATEUSZ BAJ/ NEWSPIX.PL --- Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl mail us: info@newspix.pl call us: 0048 022 23 22 222 --- Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland

Informacyjna Agencja Radiowa
foto: Mateusz Baj/Newspix

Poleć

Powiązane artykuły

Komentarze