News-Serwis

Kultura i Styl życia

Międzynarodowe Targi Sztuki Art Fair 2016 po raz pierwszy w Warszawie

Międzynarodowe Targi Sztuki Art Fair 2016 po raz pierwszy w Warszawie
30 grudnia 2015
13:44

Warszawa po raz pierwszy w kwietniu 2016 roku na cztery dni stanie się światową stolicą sztuki. Najważniejszym elementem międzynarodowych targów będą sztuki wizualne. W Warszawie pojawią się osobowości ze świata mody, fotografii i nowoczesnego wzornictwa. Jako imprezy towarzyszące planowane są spotkania i warsztaty z artystami oraz projekcje filmów.

Na targach będzie można zobaczyć rzeźbę, malarstwo, vide art, fotografię, będą panele poświęcone na przykład fotografii kolekcjonerskiej, designowi i modzie Art. Między 7 a 10 kwietnia zbliżającego się roku na Stadionie Narodowym zaprezentuje się kilkudziesięciu wystawców m.in. ze Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Rumunii, Ukrainy i Białorusi. – To będzie pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce – zaznacza Beata Roszkowska dyrektor International Art Fair Warsaw.

– Targi będą okazją do poznania sztuki współczesnej z różnych krajów – dodaje Beata Roszkowska. – Na targach będą prezentować się galerie z zagranicy, wśród nich między innymi: tureckie, chińskie, wystawcy z Niemiec, Rumunii i wiele galerii z Warszawy – tłumaczy dalej.

Obecność na targach potwierdziły już między innymi: Galerie CONTINI ART. oraz TAG FINE ARTS z Wielkiej Brytanii, Nasui Collection & Gallery z Rumunii, Galeria Dienstgebäude Art Space Zurich ze Szwajcarii, białoruska A&V, Galeria TSEKH z Ukrainy i ALLUDO ROOM GALLERY z Austrii. W IAFwarsaw wezmą udział również polskie galerie, wśród nich będą: SOCATO, Galeria ESTA, BETA 16 oraz Shoot me.

– Do odwiedzenia targów zapraszamy wszystkich, niezależnie od tego czy są entuzjastami sztuki od dawna, czy też chcą dopiero poznać ciekawy świat sztuk wizualnych, w tym fotografii, dizajnu i mody – mówi Beata Roszkowska.

Dwa pierwsze dni Międzynarodowych Targów Sztuki zostały poświęcone kolekcjonerom, projektantów wnętrz, architektom, biznesowi i branży modowej. Przez kolejne dnia dni targi są otwarte dla wszystkich zwiedzających.

IAR/ru

fot. chiaki hayashi/Flickr

Powiązane artykuły

Komentarze