News-Serwis

Świat

Kościół: Papież w Afryce odwiedza trzeci kraj

Kościół: Papież w Afryce odwiedza trzeci kraj
29 listopada 2015
13:42

Przybywam do Republiki Środkowoafrykańskiej jako pielgrzym pokoju i apostoł nadziei – mówił papież Franciszek rozpoczynając kolejny etap podróży po Afryce.

To trzeci i ostatni kraj, który odwiedza w czasie swej sześciodniowej pierwszej podróży do Afryki. Watykan zapewnił, że przy nadzwyczajnych środkach bezpieczeństwa program pobytu zostanie zrealizowany, a w poniedziałek Franciszek odwiedzi meczet w muzułmańskiej dzielnicy Bangi, stolicy kraju
Wizytę rozpoczęło spotkanie z władzami Republiki Środkowoafrykańskiej oraz korpusem dyplomatycznym. Papież wyraził radość, że wstrząsany konfliktami na tle etnicznym i religijnym kraj wstąpił na drogę pojednania. Życzył, aby zbliżające się wybory na różnych szczeblach pozwoliły na zapoczątkowanie nowego etapu w historii Republiki.

Nawiązując do jej motta – jedność, godność, praca”, Franciszek stwierdził, że pojęcia te stanowią program, który należy nieustannie realizować. „Nie trzeba przypominać, jak wiele zależy od postawy władz, które jako pierwsze powinny go wcielać w życie”- podsumował papież.
Franciszek udał się następnie do jednego z obozów dla uchodźców. W wyniku niedawnych zamieszek blisko milion osób opuściło swoje domostwa, z czego połowa skryła się za granicą.]

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Marek Lehnert,Rzym/dyd/ po
fot: US Papal Visit/Flickr.com

Powiązane artykuły

Komentarze