News-Serwis

Kraj

Kościół: Jan Paweł II kochany i krytykowany

Kościół: Jan Paweł II kochany i krytykowany
16 października 2015
19:01

Wbrew temu, co się w Polsce sądzi, Jan Paweł II nie jest u nas powszechnie kochany i nie każdy w pełni akceptuje jego naukę. Takie wnioski płyną z badań przedstawionych w ramach konferencji o prezentowaniu kanonizacji Jana Pawła II i postrzeganiu jego osoby w mediach.

Konferencja jest jednym z punktów rozpoczętych w minioną niedzielę obchodów Dnia Papieskiego. Przygotowała ją Fundacja Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia. Do prowadzenia badań zaproszono socjologów, psychologów, wykładowców wyższych uczelni i specjalistów od mediów. Dowiedzieliśmy się od nich, że Jan Paweł II jest kochany przez dorosłych i krytykowany przez młodych – mówi Aleksandra Krowicka z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Wyniki burzą nieco powszechną opinię, że Jan Paweł II jest dla nas autorytetem. Wiele złych słów o kanonizacji i samym papieżu pada w internecie, gdzie prym wiodą młodzi ludzie – dodaje Aleksandra Krowicka z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Wnioski z konferencji przygotowanej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia jasno pokazują, że przed Kościołem Rzymskokatolickim ogromne wyzwanie. Musi on znaleźć sposób jak atrakcyjnie pokazać młodym nauczanie Jana Pawła II. Jutro drugi dzień konferencji i dyskusja o postrzeganiu Jana Pawła II i jego kanonizacji tym razem z udziałem dziennikarzy. Debata odbywa się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

IAR/ Grzegorz Maciak/K.P.
foto: Piotr Drabik/Flickr

Poleć

Powiązane artykuły

Komentarze