News-Serwis

Inne

Francuska Federacja Piłkarska odbiera Benzemie koszulkę reprezentanta

Francuska Federacja Piłkarska odbiera Benzemie koszulkę reprezentanta
11 grudnia 2015
10:19

Francuska Federacja Piłkarska odsunęła na czas nieokreślony Karima Benzemę od reprezentowania kraju. To reakcja władz futbolowych na skandal znany nad Sekwaną jako Sextape.

Chodzi o nagrania filmowe, kompromitujące dla innego reprezentanta Francji – Mathieu Valbueny. Ich autorzy szantażowali piłkarza trójkolorowych. Karim Benzema miał go namawiać do zapłacenia okupu. Okazało się, że szantażystami są przyjaciele Benzemy z trudnych społecznie przedmieść Lyonu, gdzie piłkarz się wychował. Na odsunięcie go od reprezentacji nalegał premier Manuel Valls. Domagało się tego ponad 80 procent Francuzów. Szef Federacji Noel Le Graet przyznał, że Francuska Federacja Piłki Nożnej nie mogła pozostać obojętna na te głosy.

Dlatego Karim Benzema nie będzie powoływany do kadry w marcu, gdy reprezentacja rozegra kilka meczów. Nie wystąpi w finałach Euro. Noel Le Great podkreślił, że doskonale zna wartość piłkarza, ale dodał, że nie zagra on w czerwcu i lipcu, jeśli sprawa się nie wyklaruje. Benzema, który jest podporą reprezentacji, zaprzecza zarzutom. Klub, w którym piłkarz na co dzień występuje – Real Madryt – stoi za Benzemą murem.

IAR/rp

fot. Jan S0L0/Flickr

Powiązane artykuły

Komentarze