News-Serwis

Kultura

Film: Ryan Gosling zagra pierwszego człowieka na Księżycu

Film: Ryan Gosling zagra pierwszego człowieka na Księżycu
25 listopada 2015
15:22

Damien Chazelle, reżyser głośnego filmu „Wiplash”, nakręci filmową biografia Neila Armstronga – pierwszego człowieka, który postawił stopę na Księżycu. W roli głównej filmu zatytułowanego „First Man” zobaczymy bożyszcze kobiet Ryana Goslinga.

Obaj panowie widocznie zapałali do siebie sympatią. Aktualnie pracują oni nad melodramatem znanym pod tytułem „La La Land”, który ma ujrzeć światło dzienne w 2016 roku.

„First Man” będzie opowieścią o życiu Neila Armstronga, który w związku życiową tragedią w całości oddał się misji podboju kosmosu. Właśnie ze względu na osobistą historię to on, nie Buzz Aldrin, został wybrany na pierwszego z ludźi, którzy dotkną stopą Księżyca. Doświadczenie zmieniło jednak Armstronga, który po dokonaniu tego, o czym marzył, zamiast odcinać kupony od sławy i zająć się na przykład działalnością polityczną – postawił sobie za cel przede wszystkim odbudowę relacji rodzinnych.

Scenariusz filmu będzie napisany na podstawie książki biograficznej „First Man: The Life of Neil A. Armstrong”. Nie jest to pierwsza próba zbliżenia się Hollywoodu do postaci Armstronga. Wcześniej podobne filmy planowano już dwa razy – za każdym razem jednak plany zarzucano.

rp

fot. Global Panorama, Flickr, CC BY-SA 2.0

Powiązane artykuły

Komentarze