News-Serwis

Gospodarka

EQlibrium: nowy biurowiec w Warszawie

EQlibrium: nowy biurowiec w Warszawie
10 września 2015
16:36

10 września 2015 roku Budimex podpisał z Grupą Waryński umowę na budowę biurowca EQlibrium, który powstanie u zbiegu ulic Jana Kazimierza i Ordona na warszawskiej Woli. Umowa ma wartość 56,5 mln złotych netto.

W ramach inwestycji Budimex wybuduje nowoczesny biurowiec w standardzie technicznym klasy A, składający się z dwóch połączonych brył o zróżnicowanej wysokości – 6 i 11 pięter. Łącznie powstanie 10,5 tys. m.kw. powierzchni biurowej i usługowej. Na dwóch kondygnacjach podziemnych znajdzie się 113 miejsc parkingowych.

W budynku zostaną zastosowane nowoczesne rozwiązania techniczne, m.in. elewacja o podwyższonej izolacyjności termicznej i akustycznej, system BMS oraz energooszczędne oświetlenie. Biurowiec będzie miał certyfikat BREEAM na poziomie very good .

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Grupa Waryński po raz kolejny nam zaufała i powierzyła realizację swojego flagowego projektu biurowego. Dotychczasowa współpraca przy inwestycji mieszkaniowej Stacja Kazimierz pokazuje, że wraz z naszym partnerem potrafimy znaleźć wspólny język i wdrażać rozwiązania, które przyczyniają się do sukcesu projektu. Połączenie doświadczenia, wiedzy naszych inżynierów i pracowników z unikalnym projektem architektonicznym EQlibrium sprawia, że jesteśmy przekonani, iż w perspektywie kilkunastu miesięcy zrealizujemy jeden z najbardziej interesujących obiektów biurowych w tej części Warszawy. Zastosowane przez nas rozwiązania technologiczne i najwyższa jakość prowadzonych prac przyczynią się do sukcesu projektu i zadowolenia przyszłych najemców – powiedział Radosław Górski, Dyrektor Budownictwa Ogólnego Budimex SA.

Prace budowlane rozpoczną się we wrześniu bieżącego roku. EQlibrium będzie gotowy na koniec 2016 roku.

foto: Waryński S.A.

Poleć

Powiązane artykuły

Komentarze