News-Serwis

Kraj

Edukacja: Związkowcy zaproszeni do Ministerstwa

Edukacja: Związkowcy zaproszeni do Ministerstwa
25 listopada 2015
07:28

Kierownictwo Związku Nauczycielstwa Polskiego zostało zaproszone do Ministerstwa Edukacji Narodowej. O godzinie 8:30 ma się spotkać z minister Anną Zalewską.

Zaproszenie do ZNP wpłynęło po tym, jak wczoraj prezes Związku Sławomir Broniarz ogłosił powołanie koalicji „Razem dla gimnazjów”. To ma być ruch, który zniechęci rządzących do pomysłu likwidacji tego elementu ustroju szkolnego. W Polsce jest ponad 7,5 tysiąca gimnazjów, w których pracuje ponad sto tysięcy nauczycieli. Likwidacja tych szkół – zdaniem Związku – będzie oznaczać utratę pracy nawet dla 60 procent pracujących tam pedagogów.

Rozmowy w MEN-ie z pewnością będą też dotyczyć cofnięcia reformy obniżającej wiek szkolny oraz planowanych zmian w programie nauczania.
To nie jest pierwsze spotkanie nowej minister edukacji z nauczycielskimi związkami zawodowymi. W piątek w Kaliszu widziała się z członkami Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”. Podczas tego spotkania mówiła, że najważniejsze obecnie jest uratowanie ponad 2 miliardów złotych z programów unijnych z poprzedniej perspektywy. Mówiła też o wzmocnieniu roli kuratora oświaty, podwyższeniu subwencji oświatowej dla małych szkół oraz likwidacji tzw. godzin karcianych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Kamil Szwarbuła/dj/ po
fot: Lukas Plewnia/Flickr.com

Tagi
Poleć

Powiązane artykuły

Komentarze