News-Serwis

Kraj

Duda: Chcemy być wrotami Chin do Europy

23 listopada 2015
18:23

Polska stawia na intensyfikację współpracy gospodarczej z Chinami. Chce do tego wykorzystać chińską koncepcję nowego Jedwabnego Szlaku, a także członkostwo naszego kraju w Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB). Perspektywom współpracy gospodarczej Polski i Chin poświęcony był pierwszy dzień oficjalnej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Chińskiej Republice Ludowej.

Podczas Polsko-Chińskiego Forum Gospodarczego Andrzej Duda w obecności przedsiębiorców z obydwu państw przekonywał, że Polsce zależy na rozwijaniu relacji gospodarczych z Państwem Środka.

Dziś w Szanghaju 8 polskich firm i instytucji podpisało umowy eksportowe oraz dotyczące współpracy naukowo-technicznej. „Już te umowy pokazują praktyczny wymiar tej wizyty. Wierzę w to, że ona przyczynia się do realizacji przyszłych wspólnych przedsięwzięć gospodarczych” – stwierdził Andrzej Duda. W opinii prezydenta Polska może stać się dla Chin ważnym pomostem na rynki europejskie.

Tematy gospodarcze mają też zdominować wtorkowy szczyt partnerstwa Europy Środkowo-Wschodniej i Chin, który odbędzie się miejscowości Suzhou. Gospodarzem spotkania jest premier Chin Li Keqiang.

Poleć

Powiązane artykuły

Komentarze