News-Serwis

Nauka i technologia

Dubaj: 22 miliardy złotych na Expo 2020

Dubaj: 22 miliardy złotych na Expo 2020
26 listopada 2015
09:23

Dubaj rozpoczyna przygotowania do Expo. Koszt organizacji wystawy ma wynieść 22 miliardy złotych. Międzynarodowe Biuro Wystaw Światowych ostatecznie potwierdziło, że Zjednoczone Emiraty Arabskie będą gościły imprezę w 2020 roku.

Dubajskie Expo będzie pierwszym organizowanym w krajach Zatoki Perskiej i Afryki Północnej. Także pierwszym przygotowywanym przez kraje arabskie.

„Nadszedł czas, by zamienić naszą wizję w rzeczywistość. Zaczynamy zapraszać uczestników. Mam nadzieję, że na wystawie światowej będzie prezentowało się 180 krajów z całego świata” – powiedział Shaikh Ahmad Bin Saeed Al Maktoum, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Połowa przeznaczonej na przygotowania kwoty zostanie wydana na rozbudowę dubajskiego metra. Z myślą o wystawie zostanie także powiększone drugie lotnisko, wokół którego powstaną tereny wystawowe. Tematem przewodnim wystawy światowej będzie hasło „Łącząc umysły, tworzymy przyszłość”. Organizatorzy ekspozycji, która otwarta zostanie w pażdzierniku 2020 roku, spodziewają się 25 milionów gości.

Dubajczycy mają nadzieję że organizacja tego wydarzenia w krajach Zatoki wpłynie na lepsze postrzeganie krajów arabskich. „To historyczny dzień dla Dubaju” – mówił wczoraj w Paryżu przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Wystawy Expo prezentują dorobek naukowy, kulturalny i techniczny państw świata. Za pierwszą wystawę światową uznaje się Londyńską Great Exhibition w 1851 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Anna Dudzińska/Dubaj/dj

fot. Steven Straiton, Flickr, CC BY 2.0

Tagi
Poleć

Powiązane artykuły

Komentarze