News-Serwis

Kraj

CBA: Jan Bury usłyszał zarzuty

CBA: Jan Bury usłyszał zarzuty
30 listopada 2015
13:13

Jan Bury były szef klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego usłyszał zarzuty dotyczące m.in. niezgodnego z prawem wpływania na konkursy w Najwyższej Izbie Kontroli. Wychodząc z gmachu prokuratury apelacyjnej w Katowicach , która zajmuje się sprawą, powiedział dziennikarzom, że nie przyznaje się do winy.

W tym samym wątku prokuratura chce przedstawić zarzuty przekroczenia uprawnień także prezesowi Izby Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, byłemu wiceprezesowi NIK Marianowi Cichoszowi oraz wicedyrektorowi rzeszowskiej delegatury Pawłowi Adamskiemu. Wszystkich trzech chronią immunitety. Były poseł Jan Bury nie zdobył mandatu w wyborach 25 października.

W zeszłym tygodniu śledczy złożyli zażalenie na brak aresztu dla Jana Burego w innej sprawie, którą prowadzą a dotyczy podejrzeń o korupcję. Katowicki sąd odrzucił bowiem wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie byłego posła PSL. Sąd ma zażalenie rozpatrzeć w czwartek. Prokurator wykazuje, że doszło już do matactwa procesowego. W powiązaniu z bardzo surową karą jaka grozi byłemu posłowi, śledztwo będzie prawidłowo przeprowadzone jeśli podejrzany będzie izolowany – argumentuje prokuratura

Jan Bury został kilkanaście dni temu zatrzymany przez CBA pod zarzutem korupcji. Śledczy przedstawili mu kilka zarzutów, dotyczących m.in. przyjmowania wysokich łapówek za wpływanie na działanie różnych instytucji państwowych. Chodzi o ponad 900 tysięcy złotych.

TVPinfo/iar/Ł.Kałuża Radio Katowice/ moc/mitro/

fot. Patryk Matyjaszczyk, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0

Tagi
Poleć

Powiązane artykuły

Komentarze