News-Serwis

Świat

Bośnia i Hercegowina: Zatrzymano kobietę podejrzaną o terroryzm

Bośnia i Hercegowina: Zatrzymano kobietę podejrzaną o terroryzm
25 listopada 2015
15:18

Obywatelka Serbii podejrzana o terroryzm zatrzymana w Bośni i Hercegowinie.
Pochodzącą z Kosovskiej Mitrovicy 21 letnią Elmę Djusinac zatrzymano po wspólnej akcji służb wywiadowczych i bezpieczeństwa Bośni i Hercegowiny oraz Serbii.

Kilka dni temu dostała się nielegalnie na terytorium Bośni i Hercegowiny. Zatrzymany został też jej mąż Enes Meśić. We wrześniu ubiegłego roku był on na trzy miesiące aresztowany po operacji „Damaszek” wymierzonej w osoby podejrzane o finansowanie działalności terrorystycznej, organizowanie grup terrorystycznych i rekrutowania do radykalnych ugrupowań walczących w Iraku i Syrii. Dzisiaj chwilę po zatrzymaniu został zwolniony.

Media w Sarajewie sugerują, że to przy jego pomocy udało się zlokalizować i zatrzymać młodą obywatelkę Serbii, która stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa Bośni i Hercegowiny. Służby bezpieczeństwa nie zdradzają szczegółów zatrzymania. Informują tylko, że prowadzone są intensywne działania w celu wyjaśnienia ostatnich aktów terrorystycznych: zabójstwa tydzień temu w Sarajewie dwóch żołnierzy i wczorajszego ataku na komendę policji w Zavidovići w centralnej Bośni.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Tomasz Kowalczewski/mg/to/ po
fot: MEDIA WNET/Flickr.com

Powiązane artykuły

Komentarze