News-Serwis

Świat

Ateny: Najpierw anonimowe telefony, potem wybuch

Ateny: Najpierw anonimowe telefony, potem wybuch
24 listopada 2015
12:02

Silny wybuch bomby w biurze Federacji Greckich Przemysłowców (SEB) w centrum Aten. Zamknięte są okoliczne biura i sklepy, a także znajdująca się w pobliżu ambasada Cypru, której budynek został mocno uszkodzony.

Tuż przed wybuchem we wczesnych godzinach porannych redakcje dwóch greckich gazet odebrały anonimowy telefon z ostrzeżeniem o bombie, na który natychmiast zareagowała grecka policja. Odcięto teren wokół siedziby Federacji i ewakuowano turystów z pobliskiego hotelu.

Dzięki temu udało się uniknąć przypadkowych ofiar, ale nie udało się rozbroić ładunku. W miejscu wybuchu powstał spory krater. Uszkodzonych zostało wiele sklepów, hotel i stacja benzynowa. Do centralnego placu Aten – Syntagma nie dojeżdża w tej chwili tramwaj. Zamknięta jest cała okolica, gdzie do rana znajdują się wzmocnione oddziały policyjne. Z pierwszych informacji wiadomo, że sprawców było dwóch. Jeden z nich zostawił plecak z ładunkiem wybuchowym przed wejściem do biura organizacji.

Burmistrz Aten, Jorgos Kaminis oznajmił, że mieszkańcy miasta nie dadzą się zastraszyć i że stolica Grecji pozostanie bezpieczna.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Kukiel-Vraila, Ateny/mg/jp/ po
fot: Robert Wallace/Flickr.com

Tagi
Poleć

Powiązane artykuły

Komentarze