News-Serwis

Kraj

Armator: Porwano 5 członków załogi. 11 osób bezpiecznych

Armator: Porwano 5 członków załogi. 11 osób bezpiecznych
27 listopada 2015
15:44

Armator statku, z którego porwano 5 polskich marynarzy, ujawnia szczegóły zaatakowania jednostki Szafir. Do napadu uzbrojonych piratów doszło około 35 mil morskich od wybrzeża Nigerii. Do statku pływającego pod cypryjską banderą minionej nocy podpłynęły dwie łodzie z uzbrojonymi napastnikami.

– Na skutek ataku, 5 członków załogi pokładowej zostało najprawdopodobniej uprowadzonych przez piratów – głosi oświadczenie polskiego armatora EuroAfrica. Ponadto, jak napisano w komunikacie, pomieszczenia załogi zostały splądrowane, następnie piraci opuścili statek. Pozostałe 11 osób, znajdujących się na pokładzie, pozostało na nim i z informacji EuroAfrica wynika, że nie zostały one poszkodowane. – Obecnie nie grozi im ze strony piratów niebezpieczeństwo – napisano w komunikacie.

Zaatakowany statek pozostaje na morzu i jest zdolny do żeglugi. – Obecnie zmierzają do niego jednostki nigeryjskiej marynarki wojennej wraz z obsadą wojskową i dodatkową obsadą nawigacyjną statku – informuje EuroAfrica. W sprawę zaangażowane zostały wszelkie kompetentne służby państwowe. Armator tłumaczy również, że ze względu na bezpieczeństwo członków załogi, nie będzie udzielał dalszych informacji.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/kd /K.P./ po
fot: Mapa Google

Powiązane artykuły

Komentarze