News-Serwis

Kultura i Styl życia

Agnieszka Żulewska laureatką nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

Agnieszka Żulewska laureatką nagrody im. Zbyszka Cybulskiego
14 stycznia 2016
11:53

Agnieszka Żulewska została laureatką Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. W trakcie wieczornej gali w warszawskim Kinie Elektronik wręczono nagrody dla wyróżniających się indywidualnością młodych aktorów.

Jak mówił przewodniczący jury Bogusław Linda, wybór w tym roku nie był trudny, ponieważ werdykt był niemal jednogłośny. Wręczając nagrodę podkreślał konsekwencję, z jaką aktorka zbudowała swoją trudną rolę. Agnieszka Żulewska po odebraniu nagrody za kreację w filmie „Chemia” przyznała, że nie przygotowała się do odbioru statuetki, bo zakładała że zwycięzcą będzie partnerujący jej na ekranie Tomasz Schuchardt. Aktorka gratulowała całej grupie, która uzyskała nominacje i wyraziła nadzieję, że nagroda za bardzo jej nie zmieni.

Jacek Cegiełka, prezes organizującej plebiscyt Fundacji KINO wyjaśnia, że ta nagroda to swego rodzaju typowanie aktora, który ma szansę zostać gwiazdą polskiego filmu. Jego zdaniem, Nagroda imienia Zbyszka Cybulskiego to swoisty „stempel jakości”, ponieważ kiedy obserwuje się tych, którzy otrzymali wyróżnienie, widzi się, że ich kariery bardzo dobrze się rozwijają.

Oprócz Żulewskiej nominowana do nagrody była też Agnieszka Podsiadlik za rolę w filmie „Baby Bump”, która z satysfakcją przyjęła wyróżnienie. Aktorka podkreśla, że było jej niezwykle miło, kiedy przeczytała, że znalazła się w grupie nominowanych, którzy wyróżniają się wybitną indywidualnością. Agnieszka Podsiadlik podkreśla, że praca aktorki jest dla niej częścią życia – zarazem przygodą i pasją. Nominowani w tym roku byli także Anna Próchniak za rolę w filmie „Miasto 44”, Justyna Wasilewska za rolę w filmie „Kebab i Horoskop” oraz jedyny mężczyzna – Tomasz Schuchardt za rolę w filmie „Mur”.

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego przyznawana są aktorom przed 35 rokiem życia. Była ona wręczana od 1969 do 1995 roku. Po dziesięcioletniej przerwie, w 2005 roku jej przyznawanie wznowiła Fundacja KINO. Wśród laureatów nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego są m.in.: Daniel Olbrychski, Olgierd Łukaszewicz, Maja Komorowska i Krystyna Janda.

IAR/ru

fot. Nagroda im Cybulskiego/Flickr

Powiązane artykuły

Komentarze